Po co światu Q-bit?

Założyliśmy to stowarzyszenie, ponieważ każdy z nas czuje, że oprócz prowadzenia własnego, normalnego życia – warto byłoby robić dodatkowo rzeczy, do jakich czujemy pasję, a na które nie starcza czasu ani możliwości w pracy czy w domu. Dzięki temu, że jest nas wielu, a każdy posiada jakieś inne umiejętności – możemy spróbować porwać się na realizację pomysłów, które nie byłyby możliwe do wykonania przez każdego z nas oddzielnie. Przy okazji oczywiście cieszy nas, kiedy pasja i zaangażowanie przekłada się na żywy i pozytywny odbiór ze strony tych, którzy mogą korzystać z efektów naszych działań. Pozytywna strona technologii, pozytywna i ciekawa strona rozrywki, sztuki czy nauki – to obszary, którymi chcielibyśmy dzielić się i które chcielibyśmy propagować w naszej działalności. Nowocześnie i ciekawie – oto nasze credo.

Po co nam Q-bit?

Q-bit to forma prawna naszego stowarzyszenia. Ma ona na celu profesjonalizację naszej działalności oraz umożliwienie rozwoju jako organizacji w sposób, jaki niemożliwy byłby dla stowarzyszenia zwykłego. Dzięki posiadaniu formy prawnej, q-bit może profesjonalnie rozliczać swoje koszty, starać się o finansownaie zewnętrzne, budować bazę sprzętową, czy programową, możemy występować jako strona wobec innych organizacji. Taka forma daje również możliwości budowania bazy kapitałowej – np.  poprzez składki i finansowania tym samym swojej działalności.

Dzięki budowie bazy sprzętowej – członkowie stowarzyszenia mogą na wspólnie ustalonych zasadach rozbudowywać i wykorzystywać nowoczesne urządzenie – razem możemy uczyć się ich obsługi i wymieniać doświadczeniami oraz wiedzą, może ona także służyć realizacji wspólnych projektów … – razem możemy więcej!

Po co Tobie Q-bit?

Na pewno Ci nie zaszkodzimy.

Jeśli ciekawi Cię świat, technologie, śledź naszą działalność, polub naszego fanpage na facebooku lub twitterze, weź udział w naszych projektach. Na pewno dowiesz się czegoś nowego i spróbujesz czegoś ciekawego. Masz pomysł na jakiś projekt, współpracę, chcesz zostać członkiem stowarzyszenia, czy wolontariuszem w ramach któregoś z projektów? Porozmawiajmy!

Sponsorzy

Dziękujemy wszystkim sponsorom

Współpraca

Pracują z nami i stale nas wspierają w naszych projektach