ŚRODKI ODURZAJĄCE I UŻYWKI – ROZPOZNAWANIE ORAZ POSTĘPOWANIE

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w dwugodzinnych warsztatach pn. “Środki Odurzające i Używki – Rozpoznawanie oraz Postępowanie,” które odbędą się dnia 3 października o godzinie 17:00 w Bibliotece Miejskiej w Żorach (sala konferencyjna II piętro).

Celem tego spotkania jest zwiększenie Państwa świadomości na temat środków odurzających i używek oraz umożliwienie zdobycia praktycznych umiejętności w rozpoznawaniu objawów zażywania oraz właściwego postępowania w przypadku podejrzenia, że podopieczny może mieć z nimi związane problemy. Mówiąc wprost – chcemy przygotować Państwa na to co robić i jak postępować w przypadku podejrzenia o użycie środków odurzających.

Zagadnienia, jakie pojawią się podczas warsztatów:

  • Poznanie różnych rodzajów środków odurzających i używek oraz ich wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne (narkotyki, używki, dopalacze)
  • Zrozumienie typowych objawów, które mogą wskazywać na zażywanie substancji psychoaktywnych
  • Omówienie wpływu narkotyków na rozwój młodych osób oraz sposobów komunikacji z nimi na ten delikatny temat
  • Przedstawienie praktycznych kroków, które można podjąć w przypadku podejrzenia użycia narkotyków przez podopiecznych
  • Poznanie roli policji i innych służb w przeciwdziałaniu narkomanii oraz dostępnych źródeł wsparcia

Czas i Miejsce:

3 października (wtorek), godzina 17:00, Biblioteka Miejska w Żorach. Warsztat potrwa 2 godziny.

Prowadzący:

Warsztaty poprowadzi Mateusz Buksa, były policjant z wieloletnim doświadczeniem, posiada także praktykę w pracy opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi i młodzieżą, w tym z dziećmi w trudnych sytuacjach życiowych.

Serdecznie zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w tych ważnych warsztatach, które pomogą zwiększyć Państwa umiejętności w rozpoznawaniu zagrożeń związanych z narkotykami
i odpowiednim reagowaniu w takich sytuacjach. Spotkanie jest bezpłatne, obowiązuje limit miejsc.

Wydarzenie jest organizowane w ramach zadania publicznego “Rodzinne Żory – kompleksowe wsparcie rodziny i pieczy zastępczej” które jest finansowane z środków budżetu Gminy Miejskiej Żory, realizowanego przez Stowarzyszenie Q-Bit.