Miło nam poinformować, że 26.02.2020 r. Prezes Stowarzyszenia Q-bit Krzysztof Chrobasik podczas konferencji w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach wygłosił wykład pt:” Patostreaming – demoralizacja w Internecie”.

Krzysztof posiada wieloletnie doświadczenie pracy z osobami dysfunkcyjnymi, a jednocześnie jako twórca treści internetowych i administrator systemów informatycznych- znając narzędzia i mechanizmy IT jest w stanie przybliżyć słuchaczom narastający w Polsce problem patostreamingu i zaproponować odpowiednie rozwiązania.

Celem konferencji jest inauguracja innowacyjnej platformy pod nazwą “Centrum Profilaktyki Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach”, która ma służyć pozyskiwaniu wiedzy, wymianie doświadczeń i wspólnej pracy nad nowymi pomysłami.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość wygłoszenie prelekcji w tak nowoczesnej i pięknej auli, jaką posiada Komenda Miejska Policji w Katowicach i dla tak dużego grona odbiorców! Jesteśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tak innowacyjnym przedsięwzięciu jakim była inauguracja wirtualnej platformy dla śląskich mundurowych pn. “Centrum Profilaktyki Społecznej”. Niesamowitą pracę wykonał Wydział Prewencji Katowickiej Komendy Wojewódzkiej. Polska Policja ma w szeregach niezwykłe osoby. Pracują tam bardzo zaangażowani i kreatywni ludzie. Bardzo ciekawe były również zaprezentowane wykłady pozostałych prelegentów Pani Karoliny Rakocz kierownika Młodzieżowy Ośrodek Leczenia Uzależnień oraz Pani Sabiny Lasok – Chwiedoruk specjalisty z zakresu psychotraumatologii. Było to bardzo pouczające doświadczenie, które znacząco zwiększyło poziom naszej wiedzy. Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich zaangażowanych w realizację tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Utworzona przez Wydział Prewencji katowickiej komendy wojewódzkiej wirtualna platforma pn. “Centrum Profilaktyki Społecznej”.

Śląska Policja rusza z nowym, innowacyjnym narzędziem, które pozwoli utrzymać wysoki poziom realizowanej profilaktyki społecznej oraz doskonalić współpracę mundurowych w tym zakresie. Mowa o wirtualnej platformie dla śląskich mundurowych pn. “Centrum Profilaktyki Społecznej”. Pionierski projekt stworzyli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Efekty swojej całorocznej pracy nad tym przedsięwzięciem mundurowi zaprezentują podczas konferencji, którą odbędzie się 26 lutego br. w siedzibie katowickiej komendy wojewódzkiej policji. Platforma jest skarbnicą wiedzy, miejscem wymiany doświadczeń i formą współpracy dla śląskich policjantów, realizujących zadania na rzecz szeroko pojętego bezpieczeństwa. Obok tych funkcjonalności, narzędzie będzie przede wszystkim bogatą bazą materiałów profilaktycznych, które mogą wykorzystywać w codziennej służbie stróże prawa zajmujący się tą tematyką. Celem mundurowych jest także przedstawienie i przekazanie tego autorskiego narzędzia przedstawicielom innych garnizonów Policji z kraju, aby wszyscy mundurowi mogli wspólnie korzystać z jego zasobów.